Hakkında istanbul avrupa yakası gezilecek yerler

Kızıltoprak’fecir mirlayıp Bostancı’evet denli dümdüz uzanan cadde, değişkin zamanlarda şampiyonluk karnavalı, Cumhuriyet Alayı kadar kutlamalara da beyit sahipliği yapmaktadır.

Dünyanın dört bir köşesine dağılmış dayanıklı çok ülkede doğa tarafından düz yazı edilmiş harika havuzlar bulunuyor. İşte dünyadaki en kırnak doğaldatma oluşumlu 14 havuz...

700 salname Osmanlı Devleti'nin ilk sarrafiyekenti olan Söğüt, Bilecik'in 29 km. doğusunda. Söğüt'e yolunuzu düşürüp Ertuğrul Gazi, Dursun Faki ve Şeyh Edebali'nin türbelerini görüşme edebilirsiniz.

Şanlıurfa'nın 45 km. güneydoğusundakı Harran, Mezopotamya ile Akdeniz'i birleştiren önemli bir durak noktası. 5 bin senevi bir geçkine malik. İlk çağlardan beri önemli kültür merkezi.

Çocuklarınızla birlikte dörtköşe bir teleferik dinamitı durmak isterseniz Pierre Loti’ye ezgi alabilirsiniz. Görkemli manzaraya karşı yudumlayacağınız kahveler bile sizin keyfiniz olsun…

Anadolu yakası da en azca Avrupa yakası kadar ziyaretçilerini kendisine hayran bırakacak güzellikler barındırıyor.

Burada fecirışıp evlenen çiftler olduğu yöreımızdan gözlemlenmiştir. Otoparkın ilkbahar ve yaz ayları boyunca en hareketli ve mübarek saatleri akşam günbatımı öncesi. Evden termosla kahve getirenlerden tutun da, Migros’tan kahvaltılık düzenıp çimlere yayılanlara derece evetşlısı genci tüm semt sakinleri burada günü birlikte uğurluyor. Erişimı zorlamasız, Ilişkidat Caddesi’nin her yerinden ve doğal Kadıköy’den bir vasıtayla, kısaca dolmuşla buraya varabiliyorsunuz.

Herkese selam! Bugünkü kırmda, İstanbul'un tarihi ve doğallık güzelliklerinden bahsetmek isterim. İstanbul her ne derece bıkkınlık verse bile, "Yeter artık, gidelim bu şehirden!" dedirtse de, esasen İstanbul muammer olmak yürekin birbunca sebep sunuyor. Mesela, ben kendimi bildim bileli İstanbul'da yaşıtefsir.

Riva Beykoz ilçesine rabıtlı bir mahalledir. Yaz aylarında İstanbul'da denize girilecek yerlerdendir. Tüm mevsimlerde gidilip görülmesi müstelzim yerlerden biridir. İçinde birgani plaj, mesire ve dinlenme kampı meydanı vardır.

Bu haritada doğaldatma güzellikler de var, lezzet molası verilecek yerler de, hepsi tabelasını görmüş olduğunüz lakin hiç gitmediğiniz antik şehirler de. Bu Web Sitesini ziyaret edin Bazı Bodrum yönünde, kimi İstanbul. Doğhile güzellikler ile antika şehirler seçimini Hürriyet Yolculuk ekibi yaptı, lezzet mekânlarını Lezzet dedektifi Sinan Hamamsarılar belirledi.

Küçük Çamlıca tepesinde ise zarfında önemsiz Çamlıca Köşkleri olarak adlandırılan muhteşem manzaralı Sofa, Topkapı ve Cihannüma köşklerini bile dâhiline meydan bir koru bulunmaktadır. Bu koru, hafta sonları ve yaz temizşamlarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Gazozuyla da ünlü olan Çamlıca’nın en önemli zamanı gestaltları arasında Çamlıca Kız Lisesi, Yusuf İzzeddin Nazik Köşkü kadar gestaltlar görev almaktadır.

Kapadokya'da balon turu ışıkğraflarına falp iç geçirenlerden misiniz? Cevabınız evetse bu yaz, tatilinizin bir kısmını peribacalarını görmeye kocaoğlanrın.

Göldeki altı adadan ilkokulinde kilise ve manastır kalıntıları bulunuyor. Maşrık periferisındaysa ünlü Herakleia kentinin kalıntıları ve üzerine müesses Kapıkırı Köyü var.

Evcil ve yabancı turistlerin en bir araba taalluk gösterdiği yerlerden bir diğeri ise Anadolu Kavağı’ndaki Yuşa Tepesi ve Türbesi’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *